Angielski

Walcz o słowa!

GoldenSubmarine wspólnie z marką Warka walczy o słowa. Celem akcji, której „sercem” jest serwis internetowy www.walczymyoslowa.pl, jest zwrócenie uwagi na brak konsekwencji we współczesnych słownikach języka polskiego. Efektem tej niekonsekwencji jest brak w słownikach wielu słów używanych codziennie przez tysiące ludzi.

Jednym z takich zapomnianych słów jest „warka” – według słowników dzisiaj oznaczająca jedynie nazwę miasta lub marki piwa. Zupełnie pomijany jest fakt mówiący o tym, że obie nazwy swój rodowód wzięły od pierwotnego znaczenia słowa – porcji piwa uzyskanego z jednego warzenia.
walczymy-o-slowa-zrzut-strony-www
„Inspiracja pojawiła się podczas realizacji internetowej odsłony kampanii marki. Dyskutując z językoznawcami o pochodzeniu i znaczeniu słowa „warka” dowiedzieliśmy się, że według słowników przedwojennych miało ono co najmniej kilka znaczeń. Byliśmy zdumieni – nie tylko brakiem tego słowa we współczesnych słownikach, ale również pominięciem innych słów, używanych na co dzień, np.: „klema”, „keg”, „resorak”. Postanowiliśmy o nie powalczyć, wykorzystując najbardziej sprzyjające środowisko do dyskusji – Internet.” – powiedział Arkadiusz Legoń, dyrektor ds. strategii w GoldenSubmarine.

Pośrednio akcja wspiera działania wizerunkowe marki „Warka”, prowadzone pod hasłem: „Każde piwo warzy się na Warki…”. Na potrzeby kampanii powstał serwis internetowy www.walczymyoslowa.pl, fan strona oraz aplikacja w serwisie Facebook.

Pomysłodawcą akcji oraz wykonawcą serwisu internetowego była agencja GoldenSubmarine. Działania komunikacyjne w mediach tradycyjnych oraz w serwisie Facebook, prowadzi agencja EURO RSCG Sensors.

##
GoldenSubmarine (www.goldensubmarine.com) jest jedną z największych polskich agencji marketingu interaktywnego. Strategiczne myślenie o marce w Internecie w połączeniu z wieloletnim marketingowym doświadczeniem stanowi wyznacznik siły i potencjału agencji. Klientami GoldenSubmarine są między innymi: Audi, Avon, Fortis Bank, Grupa Kolastyna, InterRisk, Media Markt, Kotlin, Porsche, Saturn Polska, PKN Orlen, Skoda Auto Polska, Volkswagen, Vision Express, Warbud, WSiP.

Similar Posts