Angielski Angielski dla dzieci

Nauka przez zabawę

Nauka poprzez zabawę jest dobrą formą nauki języka nie tylko dla dzieci. Korzystać z powodzeniem mogą z niej także dorośli. Dlaczego taki rodzaj nauki angielskiego ma szczególne znaczenie?

Zanana jest zasada, że im więcej zmysłów zaangażujesz w naukę języka, tym lepiej i szybciej się go uczysz. Zabawa jest czymś miłym i ciekawy, dlatego taka forma nauki jest lepiej przyswaja. To tak, jakbyś bawił się, nawet nie zdając sobie sprawy z tego, ze się przy okazji uczysz. Tak zwykle działa to u najmłodszych dzieci uczących się języka. Mimo, ze podejmują one wysiłek przypomnienia sobie czegoś czy wypowiedzenia trudnego jeszcze dla nich i obcego słowa, bawią się przy tym.

Dla dorosłego nauka przez zabawę jest czymś świadomym, jednak może podobnie działać. Czasami nawet można pokusić się o to, aby uczyć się pewnych rzeczy tylko na zasadzie skojarzeń z przedmiotami, nie myśląc o polskich nazwach. Być może właśnie taka metoda przyniesie dla Ciebie dobre efekty.

Nie bój się eksperymentować. Możesz wymyślać różne formy gier i zabaw, w których pewne elementy są w języku angielskim, lub całość jest po angielsku. Taka nauka sprawić może radość, kiedy bawisz się ze znajomymi.

Samodzielnie możesz np. rozwiązywać krzyżówki po angielsku, rozwiązywać rebusy, dopasowywać słowa i robić wiele innych rzeczy. Możesz mieć to wszystko w wersji książkowej lub możesz skorzystać z Internetu – na pewno znajdziesz mnóstwo takich edukacyjnych zabaw.

hastagi na stronie:

#nauka angielskiego przez zabawe #nauka poprzez zabawe ang #czasy angielskie nauka poprzez zabawe #nauka przez zabawe angielski #nauka przez zabawe z jezykiem angielskim #nauka przez zzabawe

Similar Posts