Angielski

Zostań młodym redaktorem! Dołącz do projektu „Wirtualna Redakcja”!

Warszawa, 3 października 2017 r.

KOMUNIKAT PRASOWY

Zostań młodym redaktorem!
Dołącz do projektu „Wirtualna Redakcja”!

Wirtualna Redakcja – to jedyne takie miejsce, w którym szlifujemy diamenty redaktorskie od najmłodszych lat!
Każde dziecko może zostać Wirtualnym Redaktorem i znaleźć swoje teksty na portalu www.wirtualna-redakcja.pl, a najlepsi na łamach drukowanego magazynu „Victor Junior”!

25 września 2017 r. ruszył projekt „Wirtualna Redakcja”, którego pomysłodawcą i organizatorem jest Grupa Cogito. Przez ponad dwie dekady obecności na polskim rynku, Grupa Cogito zyskała opinie rzetelnego
i wiarygodnego wydawnictwa, edukującego i wspierającego dzieci i młodzież w nauce. Redaktorzy tworzący treści do tytułów takich jak: „Kumpel”, „Victor Junior”, „Victor” oraz „Cogito”, postanowili stworzyć program umożliwiający dzieciom posiadającym tzw. „lekkie pióro” i pasję pisania, na rozwinięcie swoich redaktorskich zdolności.

Projekt skierowany jest do dzieci w wieku 8-13 lat, trwać będzie przez cały rok szkolny 2017/2018, a udział
w nim jest darmowy. Założeniem Wirtualnej Redakcji jest zaangażowanie zarówno dzieci, jak i ich rodziców
oraz nauczycieli, aby wspierali i pomagali przyszłym dziennikarzom. Każde dziecko znajdzie na pewno pomysł
na wyrażenie siebie, swoich myśli i pasji poprzez najróżniejsze formy dziennikarskie, które zebrane zostaną
w czterech tematycznych działach: Moje Sprawy; OCOCHOdzi; ARTblog oraz Zaraz Wracam.

Wirtualna Redakcja posiada dedykowany portal www.wirtualna-redakcja.pl. To interaktywna platforma,
na której młodzi dziennikarze mogą zgłaszać i publikować swoje materiały dziennikarskie. Platforma jest prosta
w obsłudze, a co najważniejsze, zawiera artykuły z praktycznymi wskazówkami warsztatowymi dotyczącymi pisania tekstów. Poprzez portal, wirtualni redaktorzy będą mogli dzielić się swoimi tekstami z innymi młodymi redaktorami, wzajemnie się inspirować i zachęcać do tworzenia!

Publikacja tekstu na portalu, a przede wszystkim na łamach drukowanego magazynu „Victor Junior”
jest największym wyróżnieniem dla każdego młodego dziennikarza! Dodatkowo, podczas całego projektu Grupa Cogito będzie wyłaniać najlepszych redaktorów i nagradzać ich w systemie tygodniowym oraz miesięcznym.
Natomiast w czerwcu 2018 roku, na zakończenie projektu, najlepsi redaktorzy oraz najbardziej aktywni nauczyciele
i szkoły otrzymają nagrody specjalne.

Projekt uzyskał honorowy patronat Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz wspierany jest przez Uniwersytet Warszawski – Wydział Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii, Sieciaki.pl, Radio Dla Ciebie, Polskie Radio Dzieciom, miastodzieci.pl, magazyn Gospodyni oraz Teatr Lalka.

O GRUPIE COGITO

Grupa Cogito (dawniej: Agencja Wydawnicza Aga Press Sp. z o.o.) to grupa entuzjastów dobrej edukacji, która od 1992 roku prowadzi firmę edukacyjną, zajmującą się przede wszystkim wydawaniem publikacji edukacyjnych. Z czasopism i książek Grupy Cogito skorzystało już ponad 1.000.000 uczniów, którzy z sukcesem zdali potem swoje egzaminy (gimnazjalne, maturalne
i inne). Grupa Cogito wydaje czasopisma edukacyjne dla dzieci i młodzieży („Kumpel”, „Victor Junior”, „Victor”, „Cogito”), zeszyty tematyczne („Poradnik skutecznej nauki” czy kompendia przedegzaminacyjne) oraz książki. Prowadzi także portale internetowe: www.cogito.com.pl, www.victor.com.pl, www.victor-junior.pl, www.kumpel.com.pl oraz edukacyjny sklep internetowy: www.edukram.pl. Grupa Cogito wspiera w swoich mediach wartościowe akcje społeczne i edukacyjne
oraz wydarzenia kulturalne, realizuje warsztaty dla dzieci i młodzieży, m in.: warsztaty przygotowujące do matury, warsztaty dziennikarskie oraz warsztaty efektywnej nauki. Wszystkie treści są zgodne z nową podstawą programową, bezpieczne
dla czytelników oraz cenione przez rodziców i nauczycieli.
Grupa Cogito realizuje także projekty finansowane ze środków publicznych. Największe to projekt „[email protected] i [email protected]ś na matematycznej wyspie” – program nauczania i obudowa dydaktyczna dla klas 1-3, z rozszerzonymi treściami z zakresu matematyki, realizowany dla Ośrodka Rozwoju Edukacji (www.matematycznawyspa.pl) oraz projekt „Odpakowani” – z zakresu edukacji ekologicznej, realizowany dla Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (www.odpakowani.pl).

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy