Wyjazd za granicę

Jak przełamać strach przed mówieniem po angielsku?

Rozpoczynając naukę języka angielskiego, na pewno wiesz już, dlaczego chcesz uczyć się tego języka. Masz już sprecyzowane plany, wiesz, że zapiszesz się na jakiś miły kurs, gdzie wykładowca będzie Cię prowadził i wskazywał to, co powinieneś wiedzieć lub podejmiesz naukę samodzielnie albo też wyjedziesz za granicę i tam, mając nieustanny kontakt z angielskim, nauczysz się tego języka.

Każdy wybiera taki sposób nauki języka, jaki jest dla niego odpowiedni i możliwy do wykonania. Jeżeli zaczynasz się uczyć języka angielskiego, bardzo ważne jest, abyś miał dobrego nauczyciela i abyś uczył prawidłowej wymowy i akcentów. Jeżeli uczysz się samodzielnie, zadbaj o to, aby mieć jakieś nagrania, które będą punktem kontrolnym dla Twojej wymowy. Czasami dobrze jest, kiedy ktoś Cię usłyszy, ponieważ wtedy może poprawić Twój akcent czy nieprawidłową wymowę.

Nie zapominaj wiec o tym, że czasami warto z kimś porozmawiać po angielsku i słuchać angielskiej wymowy.

Ważne jest zwłaszcza mówienie. Wiele osób, które rozpoczyna naukę języka angielskiego, boi się mówić w tym języku. Jest to naturalny lęk, który łatwiej jest przezwyciężyć dziecku niż dorosłej osobie. Im prędzej będziesz miał tego świadomość, tym lepiej, ponieważ zaczniesz z tym walczyć. Po prostu musisz przestać się bać. Im więcej będziesz głośno mówił po angielsku, tym prędzej pozbędziesz się tego lęku. Warto jest rozmawiać z kimś. Jeżeli mówisz sam do siebie, ćwicząc język, jest to dobre, jednak potrzebujesz też jakiejś konfrontacji, abyś potem nie milkł, kiedy jakiś Amerykanin czy Brytyjczyk zapyta Cię o drogę.

Musisz przełamać strach przed mówieniem. Rozmawiaj więc jak najwięcej po angielsku, a przestaniesz się bać i wyćwiczysz język.

hastagi na stronie:

#jak biznes po angielsku loc:PL

Similar Posts