Angielski Gramatyka angielska

Angielski na dzień dobry

Zaczynasz samodzielną naukę języka angielskiego? Nie wiesz, jak się za to zabrać? Nie martw się, ale zacznij myśleć pozytywnie. I zabierz się do roboty. Po pierwsze, ucz się najprostszych zwrotów, które mogą przydać Ci się na co dzień. Ucz się słówek, zasad gramatyki i wymowy.

Do nauki gramatyki kup sobie dobry podręcznik, gdzie będziesz miał wszystko dokładnie wytłumaczone, wraz z przykładami. Nie zaniedbuj nauki gramatyki, pamiętaj, że jest ona ważna – nie wszystkiego możesz nauczyć się na wyczucie. O bardziej skomplikowane sprawy zawsze możesz zapytać innych, którzy już uczą się od dłuższego czasu angielskiego lub umów się na dodatkowe lekcje z nauczycielem.

Ucząc się słówek, rób to w dwojaki sposób: nie tylko czytaj, ale także pisz je. W ten sposób wyćwiczysz od razu prawidłową pisownię, będziesz robił mniej błędów.

Bardzo ważne jest także to, abyś słuchał kaset, płyt czy innego rodzaju nagrań. Nie nauczysz się wymowy angielskiej jedynie czytając o zasadach tej wymowy. Musisz mieć przykłady. Zawsze dodatkowo możesz umówić się na konwersację z języka angielskiego – są one bardzo ważne w każdej sytuacji, a jeśli uczysz się samodzielnie języka, są tym bardziej potrzebne. Słuchanie jest dobre, jednak nauka obcego języka i mówienie w tym języku może wywołać w Tobie lęk, kiedy staniesz w obliczu rozmowy w języku angielskim. Dlatego, warto jest konwersować, aby przełamać ten lęk, i aby nabrać pewności siebie.

hastagi na stronie:

#sms po angielsku z tłumaczeniem

Similar Posts