Angielski Słowniki angielskie

Słowniki angielskie internetowe

Jeśli chcesz skorzystać ze słownika i masz dostęp do sieci, najszybszym sposobem będzie skorzystanie z jakiegoś internetowego słownika. Wpisujesz potrzebne Ci słowo, klikasz szukaj lub wciskasz enter, i masz już gotowe rozwiązanie.

Słowników internetowych jest wiele. Portale internetowe polskie i zagraniczne oferują swoje słowniki, z których można korzystać za darmo. Zamiast więc siedzieć ze słownikiem w ręku i wertować po kolei strony, o wiele szybciej możesz znaleźć potrzebne Ci słowo i otrzymać wynik.

Czy takie słowniki mają jakieś wady? Czasami może się zdarzyć, że nie ma w nich wybranego przez Ciebie słowa. Wtedy najlepiej upewnij się, czy dobrze to słowo wpisałeś – wystarczy jedna źle przestawiona literka i już nie masz wyniku wyszukiwania lub masz nieprawidłowy. Najczęściej jednak jest wtedy napisane, że nie ma szukanego słowa w słowniku.

Jest jeszcze jedna rzecz o której powinieneś pamiętać: wpisując słowo, którego obcojęzyczne znaczenie chcesz poznać, nie zawsze możesz liczyć na to, że słownik znajdzie wynik, jeśli wpiszesz je w jakimkolwiek czasie. Niektóre słowniki znajdują właściwe znaczenie tylko dla czasu teraźniejszego. Jeśli wpisujesz słówko angielskie i chcesz znaleźć odpowiednik polski, musisz wpisać odpowiednią formę, np. bez -ing, jeśli jest to forma czas teraźniejszy ciągły.

Są jednak także bardziej inteligentne słowniki, w których można szukać słówek wpisując dowolną formę.

Similar Posts