Produkty dla dzieci

Karuzela do dziecięcego łóżeczka

Karuzela do dziecięcego łóżeczka

Wielu przyszłych rodziców często staje przed dylematem czy warto kupować dla swojego dziecka karuzelę do łóżeczka. Okazuje się, że zdania są podzielone, zarówno wśród ekspertów jak i samych rodziców. Część z nich uważa, że jest to zbędny wydatek. Jednakże z reguły są to rodzice, którzy nowonarodzonemu dziecku kilka razy włączyli melodie i ona nie wywarła na maleństwie żadnego wrażenia i szybko rezygnują z jej włączania. Jednakże jest to błąd, gdyż to właśnie nieco starsze dzieci, takie które ukończyły już 2. – 3. miesiąc życia będą najbardziej zainteresowane tą zabawką. Na co więc zwrócić uwagę przy zakupie karuzeli i co ona daje dziecku?

Prostota kontra gadżety

Jeśli chodzi o wybór karuzeli do łóżeczka, to wielu rodziców pod wpływem emocji wybiera takie, które mają wiele dodatkowych opcji typu projektory itp. Jednakże warto zwrócić uwagę, że lepiej wybrać prostą w formie karuzelę, która posiada kilka, najlepiej zdejmowanych maskotek. Oczywiście zabawka taka musi być kolorowa – najlepiej w kontrastujących ze sobą kolorach, zaś maskotki powinny przedstawiać sympatyczne zwierzątka. Przykładem mogą być tutaj karuzele 3 Sprouts do nabycia w sklepie www.babymama.pl. Karuzele powinny być solidnie wykonane oraz nie powinny mieć żadnych małych i ostrych elementów.

Dlaczego warto?

Karuzela to zabawka, która przede wszystkim umili czas maluchowi, który praktycznie całe dnie spędza jeszcze leżąc w łóżeczku. Pomaga ona także w rozwoju koordynacji wzrokowo-ruchowej dziecka. Dzięki temu, że zabawki są zawieszone nad maleństwem ćwiczy ono wyciąganie rączek do góry i chwytanie. Karuzela działa na zmysł wzroku oraz zachęca maleństwo do poznawania otaczającego je świata. Wyraźne, często kontrastujące ze sobą kolory sprawiają, że oczy dziecka „ćwiczą“ rozpoznawanie barw i szczczegółów, z czasem też dziecko uczy rozpoznawać się całościowo poszczególne elementy karuzeli. Później zwierzątka umieszczone na karuzeli mogą posłużyć do zabawy i pokazywaniu nieco starszemu dziecku jakie odgłosy wydają zwierzątka, na przykład podczas zabawy w teatrzyk.

Karuzele 3 Sprouts – cena 99 PLN www.babymama.plkaruzela-4

karuzela-1

karuzela-2

karuzela-3

hastagi na stronie:

#karuzela do łóżeczka po angielsku #karuzela do łóżeczka #karuzela do łóżeczka angielska

Similar Posts