Angielski

Powtarzanie słówek

Musisz w krótkim czasie nauczyć się większej ilości słówek? Jeśli tak, zacznij je powtarzać. Dobrą metodą jest także zapisywanie słów na papierze. Kiedy coś robisz, nawet jeśli nie ma Cię przy biurku, możesz mieć kartkę ze słówkami, których nie możesz zapamiętać. Wtedy, zerkając co chwilę na nie zapamiętujesz je i powoli utrwalasz. Dobrze jest także głośno powiedzieć sobie to słowo.

Inną metodą uczenia się dużej ilości słówek i to w krótkim czasie jest wydrukowanie czy wypisanie ich sobie kolejno i próba zapamiętania. Kiedy już kilka razy przeczytasz słówka z kartki, od razu wyłowisz te, których jakoś nie możesz skojarzyć. Zaznacz wszystkie te słówka kolorowym markerem i wracaj do nich częściej niż do pozostałych. Wtedy będziesz mieć pewność, że zapamiętasz je i że odruchowo nie będziesz pomijać tego, co trudne i kłopotliwe, ale przeciwnie: zwrócisz na nie większą uwagę.

Jeszcze inny sposób uczenia się słówek angielskich to nagranie ich i odsłuchiwanie. Możesz nagrać słówka sama, wraz z tłumaczeniem, aby automatycznie kojarzyć je. Jest to dobra metoda dla tych, którzy lepiej zapamiętują ze słuchu. Jeśli uczysz się słówek na sprawdzian, pamiętaj, że musisz zwrócić uwagę na pisownię, nie tylko wymowę i znaczenie. Dlatego, oprócz odsłuchiwania, pisz słowa na kartce papieru i sprawdzaj potem, czy dobrze napisałeś.

Słowa, których się uczysz, możesz pisać na kartce. To także dobra metoda, zwłaszcza dla wzrokowców. Oczywiście, możesz pozostać tylko przy czytaniu całej listy słówek, jeśli jednak robisz błędy w pisaniu, takie ćwiczenia Ci nie zaszkodzą.

hastagi na stronie:

#powtarzanie słówek angielskich

Similar Posts