Produkty dla dzieci

Jak malować bezpośrednio palcami? Czyli paluszkami zamiast pędzlem

Paluszkami zamiast pędzlem

Dzieci odczuwają naturalną potrzebę ekspresji, dlatego – niezależnie od wieku – jednym z ich ulubionych zajęć jest malowanie. Zabawa może przynieść maluchom jeszcze większą frajdę, gdy przy okazji pozwolimy im się przy tym trochę ubrudzić, np. przy malowaniu bezpośrednio palcami.
Kilkulatki uwielbiają zabawy, w których czują pełną swobodę i mogą przy tym jeszcze pobrudzić siebie czy swoje ubranie. Dlatego tak chętnie skaczą po kałużach, wysmarować się w błocie czy malować po ścianach. Równie ekscytującą rozrywką, która jednocześnie rozwinie ich zdolności artystyczne, jest malowanie palcami. Taka forma zabawy będzie niezwykle atrakcyjną przygodą dla najmłodszych, poznających „na własnej skórze” świat barw i kolorów. Dzięki niej maluszek będzie miał okazję rozwijać nie tylko zmysł dotyku, ale także zdolności manualne. – Naszemu małemu Picasso zamiast pędzla posłużą własne paluszki. Wystarczy, że zamoczy dłoń bezpośrednio w farbie i – bawiąc się dowolnie wybranymi kolorami – naniesie ją na kartkę papieru – podpowiada Marzena Raczkiewicz, ekspert z firmy MERplus, dystrybutora artykułów plastycznych. Ograniczać go będzie jedynie własna wyobraźnia.

Farby wodne firmy JOVI przeznaczone są do malowania palcami i gwarantują wspaniałą zabawę. Paleta żywych kolorów pozwoli maluchowi dowolnie je mieszać oraz kreślić różnorodne kształty. Mają konsystencję kremu, łatwo rozprowadzają się na powierzchni papieru oraz wolno schną. Dlatego nie musimy się martwić o ewentualne zabrudzenia, ponieważ bez trudu będzie można je zmyć, nawet pod bieżącą, ciepłą wodą. Produkt jest bezwonny, nie wydziela szkodliwego zapachu, a przy tym w pełni bezpieczny – wykonany z substancji nietoksycznych i nieszkodliwych dla zdrowia. Organizując dziecku zajęcia plastyczne w domu, pamiętajmy, by zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria: duże kartki papieru lub brystolu oraz właściwe i bezpieczne dla zdrowia dziecka przybory.

Farby do malowania palcami JOVI
• Zestawy zawierają 5 kolorów (35 ml i 125 ml)
• Nietoksyczne
• Przeznaczone dla dzieci od 3 lat
• Wyłączny dystrybutor: MERplus
• Cena: 11,30 zł (35 ml); 35,80 zł (125 ml)

Informacje o firmie:
MER Plus istnieje na rynku od 1993 roku. Jest wyłącznym importem wyrobów hiszpańskiej firmy Jovi (wiodącego producenta artykułów szkolnych i plastycznych na świecie). Dystrybuowane produkty podzielone
są na wiele grup towarowych, m. in. kredki, flamastry, farby, art. do makijażu twarzy oraz akcesoria malarskie. Ponadto, spełniają wymogi bezpieczeństwa według norm 71/3 (Europejska) i ACMI STANDARD(USA). MER Plus specjalizuje się również w produkcji materiałów reklamowych oraz ozdobnych (toreb i pudełek). Realizuje projekty graficzne dostarczone przez klienta. Firma posiada własne maszyny produkcyjne, rozbudowaną introligatornie oraz dużą bazę wykrojników. Więcej informacji znajduje się na stronie: www.merplus.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy