Wiadomości branżowe

Dziesiąty frachtowiec B777 we flocie Emirates SkyCargo

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE

Teaser

Dubaj, Zjednoczone Emiraty Arabskie – 29 października 2013 roku – Emirates SkyCargo wzbogaciły flotę o nowy frachtowiec – Boeing 777, rozszerzając tym samym swoje możliwości przewozowe i oferowanie. Jest to odpowiedź przewoźnika na jego rosnące potrzeby i długoterminowe plany rozwoju.

Nowy Boeing 777F jest dziesiątą maszyną tego typu we flocie Emirates SkyCargo. Jego zakup związany jest z trwającymi przygotowaniami do przeniesienia operacji frachtowych przewoźnika na Lotnisko Dubai World Central Al Maktoum w maju 2014 roku. Trwa tam budowa nowoczesnego, specjalnie zaprojektowanego terminalu, który będzie mógł przyjąć 700 000 ton towarów rocznie, oraz infrastruktury wspierającej dla Emirates SkyCargo.

„Nasza globalna siatka połączeń stale się powiększa i w związku z tym inwestujemy we flotę frachtowców. Działania te mają na celu zaspokojenie potrzeb związanych z bieżącym oferowaniem, a także sprostanie wyzwaniom, jakie będą wiązać się z naszym rozwojem w przyszłości. Dzięki rozbudowanej flocie możemy zaoferować naszym klientom elastyczność, możliwość przewozu większej liczby towarów oraz zwiększony zakres obsługi lotów czarterowych” – powiedział Nabil Sultan, Emirates Divisional Senior Vice President, Cargo. 

„Nasze frachtowce w połączeniu z możliwościami przewozowymi na pokładach szerokokadłubowych samolotów pasażerskich oraz bogatą, liczącą ponad 130 kierunków, siatką połączeń, zapewniają nam globalne dotarcie. Pozwalają także na większą elastyczność, zwiększoną częstotliwość lotów i szybsze zaspokajanie potrzeb rynku” – dodał.

Boeingi 777F są jednymi z najnowocześniejszych i najbardziej zaawansowanych frachtowców dostępnych na rynku. Odznaczają się także najniższym wskaźnikiem spalania paliwa wśród wszystkich maszyn o podobnym rozmiarze. Każdy z nich może pomieścić 103 tony ładunku, a dzięki szerokiemu na 3,7 metra pokładowi, możliwe jest przewiezienie towarów o nietypowych wymiarach, jak również obsłużenie większych dostaw.

A to już wiesz?  Dzień dobry biznes. Seminarium na Politechnice Gdańskiej

Emirates SkyCargo dysponuje obecnie flotą 12 frachtowców – dziesięciu Boeingów 777F oraz dwóch Boeingów 747-400ERF, które obsługują 43 kierunki na całym świecie.

W 2013 roku Emirates otworzyły jak dotąd połączenia do Warszawy, Algieru, Tokio-Hanedy, Sztokholmu, Clark i Konakry, natomiast Sijalkot i Kabul dołączą do siatki połączeń przewoźnika do końca bieżącego roku.

Więcej informacji o Emirates SkyCargo znajduje się na stronie www.skycargo.com.

Źródło Emirates. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy