Angielski Angielski kursy językowe

Angielski w zimie

Zima to bardzo dobra pora, aby zacząć uczyć się języka angielskiego. Kiedy jest chłodno i szaro nie zawsze mamy ochotę na spacery, natomiast możemy miło

Zima to bardzo dobra pora, aby zacząć uczyć się języka angielskiego. Kiedy jest chłodno i szaro nie zawsze mamy ochotę na spacery, natomiast możemy miło spędzić czas na sali wykładowej i w ciekawym towarzystwie innych pouczyć się języka angielskiego.

Jeżeli nie masz zamiaru uczyć się w raz z innymi, zorganizuj sobie naukę samodzielnie. Nie jest to wcale takie trudne. Możesz uczyć się sam, z grupka przyjaciół lub z nauczycielem. Jeżeli uczysz się sam, pamiętaj, że może być to trudne ze względu na systematyczność. Musisz się wtedy dobrze zmobilizować i nie odkładać nauki z godziny na godzinę czy nawet z dnia na dzień. Najlepiej, abyś ustalił sobie stałe pory zajęć. Pamiętaj też o tym, aby wybierać pory, w których w domu jest największy spokój, i kiedy Twój umysł jest jeszcze w stanie chłonąć wiedzę.

Ucząc się z przyjaciółmi, masz większą mobilizację, a jedynie to, co Ci zagraża, to przekształcenie nauki w spotkanie towarzyskie. Dlatego dobrze jest, aby w grupie była przynajmniej jedna osoba bardzo nastawiona na cel, która nie pozwoli pozostałym rozleniwić się i spocząć na laurach. Jeżeli nikt z Was nie jest na tyle silny, postanówcie, że najpierw nauka, a potem miłe spotkanie przy ciastkach i herbacie.

Zupełnie inna formą nauki jest nauka z nauczycielem, z którym zwykle trzeba umówić się na konkretną porę, który sprawdza, czego się nauczyłeś. Wtedy jesteś pod największym nadzorem i kontrolą, ale to bardzo dobrze. Nawet, jeśli uczysz się ze znajomymi, warto czasem umówić się na spotkanie z nauczycielem, który skontroluje Waszą wymowę i wytłumaczy gramatykę, jeśli z czymś nie potraficie sobie sami poradzić.

Z nauczycielem możecie umówić się prywatnie i w konkretnym miejscu, niekoniecznie w domu, ale nawet w jakimś innym, w miarę spokojnym miejscu. Doskonałym pomysłem jest też umówienie się z nauczycielem przez Internet, kiedy on dzwoni do Was na pomocą telefonii internetowej i prowadzi w taki sposób zajęcia. Wtedy możesz uczyć się dobrze, pozostając spokojnie we własnym domu, nawet, w największą śnieżycę.

A to już wiesz?  Harry Potter House Teams Work 'Magic' in Classrooms

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy