Ferie za granicą

Zbliżają się ferie i wraz a wraz z nimi szansa na wyjazd za granicę. Wiele osób korzystając z urlopów wyjedzie odwiedzić rodzinę, która mieszka w Londynie lub w innych miastach.
Jeżeli wybieram się do Anglii, pamiętajmy, że możemy nie tylko zwiedzać najpiękniejsze miejsca i podziwiać krajobrazy, ale że będzie to dla nas nie lada wyzwanie. Dlaczego? W końcu będziemy mieli możliwość konfrontacji: nasze umiejętności językowe będą wystawione na próbę. W dużej mierze od nas zależy, czy potraktujemy to ze strachem, czy będzie to dla nas szansą na podszkolenie się w mowie.

Nawet, jeżeli znasz język angielski, radzisz sobie z gramatyką, podczas pobytu w kraju anglojęzycznym możesz rozczarować się samym sobą. Nie pozwól na to. Nie chodzi o to, abyś od razu mówił płynnie w tym języku, ale abyś powoli przezwyciężał swój lęk przed mową w języku innym niż polski. Jak to zrobić? Przede wszystkim, bądź świadomy tego tego zjawiska. Człowiek boi się tego co nowe, inne. Jeżeli radzisz sobie na zajęciach, na pewno poradzisz sobie i tam. Jednak Twoja adaptacja może trwać jakiś czas.

1.jpg

Przede wszystkim, nie poddawaj się. Jeżeli nie zrozumiesz kogoś, daj sobie szansę. Kiedy słyszysz język angielski w mowie, może wydać Ci się on zupełnie inny niż ten, którego uczyłeś się na zajęciach, kiedy to nauczyciel mówił powoli i wyraźnie.

Postaraj się przezwyciężyć swój strach przed wypowiadaniem próśb czy zamawianiem biletów do teatru w języku angielskim. Nie wyręczaj się kimś z rodziny, kto od dawna mieszka w Anglii, ale potraktuj ferie zimowe jako kolejną szansę na naukę języka.

Authors

Related posts

Top